1. 16 paź

  Wszystkim foliarzom życzę spełnienia marzeń!👋😜

 2. Trafiłam na tweeta po hiszpańsku o historii transseksualisty na spotkaniu fanów z Bts. Posłuchajcie co mówi: "Kiedy poznałem ich po raz pierwszy w 2016 roku, nadal nie ujawniłem się jako trans facet. Wciąż byłem znany wszystkim jako dziewczyna, podczas gdy w rzeczywistości+

  Pokaż ten wątek
 3. Włochy. Genua, 17.10.2021. Pracownicy w porcie w Genui: „Protest trwa. Porty w Genui i Trieście pozostaną zablokowane do czasu cofnięcia paszportów zdrowotnych wszystkim pracownikom we Włoszech!”

 4. 13 paź

  13.10.1938.zmarł twórca kawalerii Legionów,płk Władysław Belina-Prażmowski,pierwszy ułan Rzeczpospolitej,kawaler Virtuti Militari,wielki żołnierz i patriota. „Duch Twój,Pułkowniku Belino,duch rycerski,wierny Polsce i jej Wodzowi,przyświecać będzie wszystkim młodym pokoleniom".

 5. 16 paź

  😢 niedobra noc wszystkim. Nie , a przede wszystkim ludzie

 6. Odkąd zaczęliśmy dyżury na granicy, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem działalności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Hajnówce. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom tej jednostki za dotychczasowe współdziałanie. Kłaniamy się Państwu nisko. Podziwiamy Państwa ciężką pracę.

 7. 17 października 1939 r., raniony odłamkiem w czasie oblężenia Warszawy zginął Józef Kernbaum polski przemysłowiec pochodzenia żydowskiego, mecenas polskiej nauki, ale przede wszystkim fundator pierwszej w Polsce pracowni radiologicznej, w której doświadczenia przeprowadzała MC-S.