Łazienka w zabudowie.

Wbrew pozorom małe łazienki dają nam szersze pole do popisu, niż te większe. Wystrój łazienki trzeba dokładnie przemyśleć, zanim przystąpimy do działania. Funkcjonalność tego pomieszczenia będzie zależała od tego, czy wybierzemy do niego wannę, czy prysznic. A może jedno i drugie. To ostatnie rozwiązanie pozostawmy raczej dla większych pomieszczeń.


Urządzając małe łazienki maksymalnie wykorzystujemy dostępną przestrzeń. Sprawdzą się tu meble na zamówienie, ponieważ idealnie pomieszczą nasze drobiazgi. Można zabudować małe łazienki od góry do dołu, im więcej półeczek, szafek i schowków, tym lepiej. Jeśli większość akcesoriów będzie schowana, mniej kurzu będzie się na nich osadzać, półeczki będą łatwiejsze do czyszczenia. Łatwiej wtedy utrzymać porządek. Sprawdzą się tu różnej wielkości plastikowe pudełka, koszyczki wiklinowe, z bambusa, liści palmy lub z morskiej trawy.

Oprócz tego, że będą pełniły funkcję ozdobną,…

Oprócz tego, że będą pełniły funkcję ozdobną, okażą się idealne na przechowywanie drobnych przedmiotów. Małe łazienki łatwo zagracić, trzeba więc rozważnie dobierać sprzęty. Musi się tu znaleźć miejsce na kosz z rzeczami do prania, pralkę, umywalkę i kabinę prysznicową( w mikroskopijnych łazienkach )lub wannę. Najlepiej żeby to była wanna z prysznicem.

Galeria

płyn do prania

Foto: pixabay.com

płyn do prania

Foto: pixabay.com

Doskonałym rozwiązaniem będzie wanna z parawanem wykonanym z bezpiecznego, hartowanego szkła, ewentualnie z pleksy. Mamy do wyboru parawan matowy lub przezroczysty. Małe łazienki raczej lepiej się prezentują z przezroczystym szkłem, bo ono nie zabiera przestrzeni. Możemy także powiesić zasłonkę z ceraty, ale. to zależy, czy będzie nam się dobrze komponowała z całością!.

Komentarze(2)
  1. Lolik
  2. budowlaniec

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiadomości z branży

Wideo na dziś