Wc w szkołach

Wc w szkołach publicznych są specyficznymi pomieszczeniami. Nie tylko ze względu na charakterystyczną formę utrzymywania w nich porządku, ale również ze względu na życie towarzyskie, które toczy się tam w trakcie przerw. Wc w szkołach powinno być również pod nadzorem nauczycieli, którzy pełnią dyżury w trakcie przerw.


rzucam palenie

Foto: pixabay.com

Nie mówiąc o sprzątaniu tego miejsca…

Nie mówiąc o sprzątaniu tego miejsca przez zatrudnione w szkole sprzątaczki, najlepiej kilka razy dziennie. Wc w szkołach nie są nigdy koedukacyjne. Zazwyczaj w placówce jest kilka toalet, które są oddzielone od siebie, również od wc nauczycieli. Mają one specyficzny układ – zazwyczaj duże lustra, kilka zlewów i kilka kabin, z których naraz może korzystać kilku uczniów w trakcie przerwy. Ze względu na dużą ilość osób, które korzystają z wc, trzeba szczególnie dbać o utrzymanie czystości. Nie ma co ukrywać, ale młodzi nie dbają o czystość w publicznych miejscach, tak jak u siebie w domu.

rzucam palenie

Foto: pixabay.com

Jest jeszcze jedno ważne utrudnienie – uczniowie nierzadko traktują łazienkę jako palarnię. I niestety to jest duży problem w publicznych szkołach. Po pierwsze uczniowie nie są w wieku, w którym można palić. Po drugie łamią zakaz palenia w publicznych miejscach. Z tego względu nauczyciele powinni często kontrolować wc.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiadomości z branży

Wideo na dziś