Praktycznie i eko – miski wc bez kołnierza

Urządzając łazienkę oraz toaletę należy zwrócić uwagę na pewne aspekty i zagadnienia. Warto również pamiętać, że nie jest to najlepsze miejsce na oszczędności kosztem jakości. Jest to niewątpliwie pomieszczenie, w którym dość rzadko przeprowadzamy większe remonty czy wymieniamy elementy wyposażenia.Wanna, miska wc, kabina natryskowa – wymiana…

Wanna, miska wc, kabina natryskowa – wymiana w tym zakresie to zawsze spore inwestycje i dużo pracy. Jeśli chodzi o toaletę doskonałym, pomysłem na dłuższy czas mogą być np. nowoczesne miski wc bez kołnierza. Zapewne niektórzy zastanawiają się o co chodzi z kołnierzami w toalecie. Sprawa jest naprawdę prosta. Standardowe miski ustępowe mają konstrukcję, w której istotnym elementem jest właśnie wspomniany kołnierz wewnętrzny, czyli rant, który niejako zamyka miskę i zapobiega wychlapywaniu wody.

I to byłoby tyle jeśli chodzi o najważniejsze zalety takiego modelu. Z drugiej strony rant czy też kołnierz wewnętrzny to wręcz doskonałe miejsce dla zabrudzeń i bakterii. Rozwiązanie jakim są miski wc bez kołnierza praktycznie eliminuje problem utrzymania należytej higieny. Jak łatwo się zorientować w tym modelu nie ma charakterystycznego obrzeża, rantu, który zapobiegał pryskaniu wody. Woda spłukująca miskę wypływa ze specjalnych dysz i dokładnie myje całą muszlę.

Zresztą w przypadku miski wc bez kołnierza atutem jest także gładka powierzchnia, którą łatwo i szybko można umyć. Warto też docenić fakt, że miski wc bez kołnierza są ekonomiczne i ekologiczne, ponieważ zużywają zdecydowanie mniej wody przy spłukiwaniu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiadomości z branży

Wideo na dziś