Parawan – jak go zastosować w praktyce?

Parawan większości z nas kojarzy się pewnie przede wszystkim ze stylem kolonialnym. Takie skojarzenia wydają się nieuniknione, mimo, iż może mieć szereg zastosowań w wielu różnych wnętrzach. Parawan to przede wszystkim sprytny sposób na podzielenie przestrzeni w pomieszczeniu bez konieczności wprowadzania radykalnych zmian.Nie każdy z nas może i chce…

Nie każdy z nas może i chce stawiać pokoju ścianki kartonowo gipsowe czy pokaźnych rozmiarów meble, aby oddzielić od siebie poszczególne części pomieszczenia. Wtedy idealnie sprawdza się parawan. Jego zaletą jest przede wszystkim duża mobilność. Jest stosunkowo lekki i ustawny, łatwo przesunąć go z miejsca na miejsce gdy zachodzi taka potrzeba. Szczególnie praktyczny jest parawan kilku skrzydłowy – bez trudu możemy wówczas zmieniać jego kształt i sposób ustawienia oraz wielkość. Parawan z powodzeniem oddzieli część sypialną lub biurową z naszego pokoju dziennego.

Dzięki temu zyskamy odrobinę intymności…

Dzięki temu zyskamy odrobinę intymności i prywatności, jednocześnie bez utraty dostępu do światła. Parawan może też oddzielać jadalnię od pokoju dziennego. Możemy także schować za nim to, czego nie chcemy pokazywać osobom postronnym – mowa tu np. o wieszakach na ubrania, które bardzo często znajdują się w sypialni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiadomości z branży

Wideo na dziś