Obudowa wanny rozwiązaniem doskonałym.

W nowoczesnej łazience wanna jest ozdobą sama w sobie. Nowe, ładne sprzęty nie wymagają dodatkowych zabiegów estetycznych. Niestety stare wanny w budownictwie sprzed kilkudziesięciu lat zwykle nie prezentują się najlepiej z zewnątrz, mimo że w środku mogą być zupełnie nie zniszczone. Obudowa wanny jest wtedy rozwiązaniem gwarantującym świetny efekt wizualny.We własnej łazience warto zainwestować w…

We własnej łazience warto zainwestować w płytki na ściany – do wysokości, która nas satysfakcjonuje. Obudowa wanny powinna być wykonana z tych samych płytek, co ściany. Nieatrakcyjna przestrzeń pod wanną i zwykle nieładna zewnętrzna część wanny ukryte za płytkami, nie robią już negatywnego wrażenia. Ponadto obudowa wanny pozwala zabezpieczyć odpływ, dzięki niej nie ma możliwości, żeby do dziury pod wanną wpadła zakrętka od pasty do zębów lub jakiś inny drobiazg. Obudowa wanny ułatwia także sprzątanie – przestrzeń pod wanną nie należy do łatwo dostępnych miejsc, a wczołgiwanie się pod wannę w celu wygnania pająków, ściągnięcia pajęczyn i umycia podłogi nie jest przyjemne. Obudowa wanny ma więc bardzo praktyczny wymiar, obok tego estetycznego.

Musimy tylko pamiętać, że podstawą przy…

Musimy tylko pamiętać, że podstawą przy wykonywaniu prac remontowych w tym kierunku jest używanie silikonu sanitarnego. Uszczelnienie przestrzeni między wanną a ścianą odpowiednim, specjalnie do tego celu przeznaczonym środkiem, gwarantuje bezpieczne kąpiele, bez wody przesiąkającej za wannę. Jeżeli nie zadbamy o odpowiednie uszczelnienie, obudowa wanny stanie się przyczyną kłopotów – pleśni na ścianie i podłodze za i pod wanną, ewentualnie zalewania sąsiadów z piętra niżej.

Comments (1)
  1. sarenka18

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiadomości z branży

Wideo na dziś