Nie każda deska sedesowa do każdej muszli

Na rynku jest obecnie wiele muszli klozetowych w wielu nietypowych kształtach i rozmiarach. Producenci prześcigają się w tym, kto wypuści na rynek muszlę inną niż wszystkie. Przysparza to użytkownikom wielu problemów. Zdecydowanie trudniej jest bowiem dobrać do takiej muszli pasującą deskę. Deska sedesowa często oferowana jest w zestawie z muszlą.Nie każda deska sedesowa do każdej muszli – galeria

Jeśli jednak ma ona zostać dokupiona osobno, albo wymieniona na nową może już być problem. Najlepiej, jeśli deska sedesowa może zostać dopasowana do muszli jeszcze w sklepie. Jeśli jednak chcemy ją dokupić dopiero po zamontowaniu muszli w łazience, by dokonać właściwego wyboru trzeba zdjąć z niej wymiary. Wybierając deskę sedesową należy wziąć pod uwagę jej długość, szerokość oraz rozstaw mocowań, przy czym ta trzecia cecha ma największe znaczenie, o ile oczywiście istnieje możliwość regulacji owych mocowań. Jeśli deska sedesowa ma regulowane zawiasy można ją odpowiednio dopasować do muszli pod względem długości( jeśli regulacja odbywa się w pionie )lub szerokości( jeśli regulacja odbywa się w poziomie ).

Warto jednak pamiętać, że regulacja…

Warto jednak pamiętać, że regulacja ta jest ograniczona. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykonanie obrysu. Warto też znać model oraz nazwę producenta muszli. W ten sposób deska sedesowa zostanie dobrana idealnie.

Comments (1)
  1. Tereska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiadomości z branży

Wideo na dziś