Montując umywalki dla niepełnosprawnych…

Montując umywalki dla niepełnosprawnych pamiętaj nie tylko o tym, by zawiesić je na odpowiedniej wysokości, czy zapewnić wokół nich i pod nimi odpowiednią przestrzeń. Same umywalki dla niepełnosprawnych to nie wszystko, aby zapewnić niepełnosprawnym komfort wykonywania przy nich podstawowych czynności higienicznych.Montując umywalki dla niepełnosprawnych trzeba zadbać…

Montując umywalki dla niepełnosprawnych trzeba zadbać także o odpowiednie baterie umywalkowe, lustro na odpowiedniej wysokości oraz podajnik do mydła, ręczniki, albo suszarkę do rąk. Najwygodniej jest niepełnosprawnym korzystać z takiej umywalki dla niepełnosprawnych, która wyposażone jest w baterie uruchamiane dźwignią, albo takie, które uruchamiają się automatycznie. Nie poleca się montowania takich baterii, w których, aby odkręcić i zakręcić wodę trzeba przekręcać kurki. Co do lustra to jest ono nieodłącznym dodatkowym elementem umywalki dla niepełnosprawnych.

Powinno ono być tak zamontowane, by…

Powinno ono być tak zamontowane, by jego dolna krawędź znajdowała się na poziomie nie wyższym niż 100 cm od podłogi. Dobrze też, aby miało możliwość regulacji w osi poziomej. Co do dozowników na mydło, ręczników, itp. to powinny one być umieszczone na takiej wysokości, by osoba niepełnosprawna mogła do nich swobodnie dosięgnąć bez konieczności podnoszenia się na wózku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiadomości z branży

Wideo na dziś