Miska ustępowa wymiary a wiek dziecka

Ceramika sanitarna, jeśli ma być funkcjonalna, musi mieć odpowiednie wymiary. Czy chodzi o umywalkę, brodzik, czy miskę ustępową, zawsze ich wymiary powinny być dostosowane do potrzeb użytkowników. Dla przykładu – tradycyjna miska ustępowa ma około 40 cm. Na takiej wysokości znajduje się jednak miska ustępowa dla dorosłych.A jaką wysokość powinna mieć…

A jaką wysokość powinna mieć miska przeznaczona dla dzieci. W domach prywatnych nikt raczej nie montuje osobnej miski ustępowej dla dzieci. Inaczej jest w przedszkolach i żłobkach. Tam użytkownikami toalet są małe dzieci. Tam więc obowiązkowe jest dostosowywać miska ustępowa wymiary do wieku dziecka. Najmniejsze miska ustępowa wymiary to 26 cm. Miska o takiej wysokości jest odpowiednia dla maluszków w żłobku. Jeżeli chodzi o miska ustępowa wymiary dla dzieci w wieku przedszkolnym to z reguły wysokość górnej krawędzi muszli wynosi 30-33 cm.

Galeria

W sytuacji, gdy miska ustępowa wymiary dostosowane są do wieku dziecka może ono od najmłodszych lat uczyć się samodzielnie korzystać z toalety jak dorosły. W domach prywatnych, gdzie górna krawędź muszli znajduje się na wysokości 40 cm dzieci muszą korzystać z pomocy mamy, a jeśli chcą skorzystać z toalety samodzielnie są zmuszone stawać na stołeczkach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiadomości z branży

Wideo na dziś