Brodziki – wysokie, czy płaskie?

Budując nowy dom, czy remontując nasze mieszkanie, a konkretnie łazienkę, często stajemy przed dylematem, wybrać brodziki płaskie, czy głębokie. Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy się zastanowić, co naprawdę chcemy robić pod prysznicem. Jeśli ma on nam służyć zgodnie z przeznaczeniem, czyli tylko do kąpieli, wybór pada na brodziki płaskie.



Ich główną zaletą jest to, że łatwo…

Ich główną zaletą jest to, że łatwo do nich wejść, mają bardziej estetyczny wygląd, no i łatwiej je utrzymać w czystości. Podstawową i chyba jedyną ich wadą jest to, że kiedy mamy źle dopasowaną kabinę prysznicową, wokół będzie nam się rozchlapywać woda. Jeśli chodzi o brodziki wysokie, to za ich wyborem przemawia fakt, że gdy nie mamy w łazience wanny, to możemy ich używać na przykład do namaczania ubrań, mycia kwiatów, moczenia nóg i tym podobnych rzeczy, do których potrzebne jest nagromadzenie trochę wody.

Dlatego też brodziki wysokie są stosowane…

Dlatego też brodziki wysokie są stosowane głównie w małych łazienkach w blokach, gdzie z reguły spełniają szereg innych funkcji oprócz tej podstawowej, czyli do brania w nim prysznica. Osoby dysponujące dużą łazienką, czy nawet dwoma, spokojnie mogą sobie pozwolić na zastosowanie pierwszej, bardziej estetycznej opcji.

Comments (1)
  1. Weronikaaa

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiadomości z branży

Wideo na dziś