Łazienka dla niepełnosprawnych kosztuje

Łazienka dla niepełnosprawnych musi być zbudowana i zaaranżowana według ściśle określonych reguł. Chcąc taką uzyskać często trzeba przebudowywać istniejącą łazienkę i wyposażyć ją w niezbędne urządzenia i sprzęty, które ułatwią osobie niepełnosprawnej codzienne czynności sanitarno-higieniczne. To jednak kosztuje.Łazienka dla niepełnosprawnych musi mieć…

Łazienka dla niepełnosprawnych musi mieć wystarczająco szerokie drzwi, aby można było do niej wjechać na wózku inwalidzkim oraz odpowiednio dużą powierzchnię, aby można było po niej swobodnie się na wózku inwalidzkim poruszać i korzystać z wszystkich urządzeń sanitarnych. Urządzenia te często muszą mieć specjalną budowę i być zlokalizowane w odpowiedniej odległości od siebie zapewniając wystarczającą przestrzeń manewrową.

Galeria

Jeśli łazienka dla niepełnosprawnych ma powstać na bazie istniejącej już łazienki należy powiększyć otwór drzwiowy, kupić większe drzwi, wyburzyć ściany, a także zakupić wszelkie przyrządy i urządzenia, które będą ułatwiały osobie niepełnosprawnej korzystanie z łazienki. Na szczęście osobom niepełnosprawnych ruchowo przysługuje dofinansowanie zakresu likwidacji barier architektonicznych. Takie dofinansowanie nie pokryje wszystkich kosztów, jakie pochłonie łazienka dla niepełnosprawnych, ale przynajmniej zminimalizuje koszty.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiadomości z branży

Wideo na dziś