Kołek rozporowy

Jak będziemy chcieli powiesić obraz na ścianie to przydadzą nam się do tego kołki rozporowe. Raczej nikt nie będzie wbijał gwoździa w ścianę, bo to raczej mało estetyczne i nie zawsze takie proste. Zwłaszcza, jeśli mamy płytę kartonowo gipsową.Lepiej się nie mocować za mocno z…

Lepiej się nie mocować za mocno z młotkiem, bo może nam wyjść znacznie większa dziura niż byśmy tego chcieli. Wystarczą odpowiednie kołki rozporowe i już mamy powieszony obraz. Dobierając kołki rozporowe patrzymy ja ich grubość. Może się zdarzyć, że nie będziemy wieszać obrazu, ale półki, albo inne cuda, które wymagają odpowiedniej grubości kołków. Na szczęście producenci robią wszystkie kołki rozporowe do każdego ciężaru.

Wystarczy tylko określić się, co dokładnie chcemy powiesić i już będziemy mieć gotowe kołki rozporowe w reku. Później pozostaje tylko wywiercić odpowiedni otwór i wbić takiego kołka. Można to zrobić ręcznie, albo za pomocą specjalnego pistoletu. Jeśli mamy do wbicia kilka kołków to raczej nie będzie nam potrzebny pistolet. Trzeba tylko uważać na palce i ścianę.

Jak wieszamy obraz to jeszcze większą dziurę da się nim zasłonić, ale jeśli będzie to półka to będzie problem. Żona na pewno nie będzie zadowolona, a po co ja denerwować. Wyjdzie na to, że nie dostaniemy później kolacji i ogólnie będzie niemiła atmosfera. Kobiet lepiej nie denerwować i powie to każdy mężczyzna, który już kilka lat jest po ślubie. Będziemy wtedy spać spokojnie i będzie taka harmonia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiadomości z branży

Wideo na dziś