Jakie siedzisko prysznicowe dla niepełnosprawnych

Choć z kabiny prysznicowej korzysta się właściwie w pozycji stojącej to właśnie tam najwygodniej jest umyć się osobom niepełnosprawnym. Jedyne, co jest potrzebne to odpowiednie wymiary prysznica, uchwyty bezpieczeństwa i siedzisko prysznicowe. Tradycyjne siedzisko prysznicowe w przypadku osób niepełnosprawnych byłoby zupełnie niepraktyczne.Takie znajduje się bowiem na…

Takie znajduje się bowiem na wysokości zaledwie kilkunastu centymetrów od podłogi. Osoba starsza lub niepełnosprawna ruchowo będzie miała problemy, by po pierwsze na takie siedzisko prysznicowe usiąść, a po drugie, by z takiego siedziska wstać. Siedzisko prysznicowe w kabinach prysznicowych przeznaczonych dla osób, które nie mogą z prysznica korzystać w pozycji stojącej powinno znajdować się na wysokości około 50 cm od podłogi. Taka wysokość pozwoli osobie niepełnosprawnej wygodnie przesiąść się na nie z wózka. Powinno ono znajdować się też maksymalnie 45 cm od ściany bocznej.

Zapewni to komfort kąpieli w pozycji…

Zapewni to komfort kąpieli w pozycji siedzącej. Siedzisko takie montowane jest w ścianie lub na specjalnych relingach. Jeśli będzie się ono dało dodatkowo opuszczać i podnosić to z kabiny prysznicowej przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych swobodnie będą mogły korzystać także osoby w pełni sprawne ruchowo.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiadomości z branży

Wideo na dziś